E-posta Pazarlama ve İşletmenizin Başarısı

E-posta pazarlamanın üç ana amacı vardır:

  • Marka bilinirliğini artırmak
  • Abonelere/müşterilere hatırlatma yapmak
  • Müşteriyi elde tutmak

Dönüşüme dayalı bu üç amaca zaten aşinasınız ve bunların işletmenizin başarısındaki öneminin de gayet iyi farkındasınız. E-posta ile pazarlama, bunları duyduğunuzda aklınıza gelen ilk şey olmayabilir. Muhtemelen değişen başarı seviyelerine sahip farklı pazarlama stratejileri kullanmışsınızdır.

Peki ya kaçırdığınız yüksek performanslı bir pazarlama stratejisi varsa?

E-posta Pazarlama Sürecimiz Nasıl İlerliyor?

Araştırma ve analiz
Müşteri adayları oluşturma
CRM entegrasyonu
Liste segmentasyonu
İçerik geliştirme
E-posta tasarımı
Spam testi
CAN-SPAM uyumluluk denetimi
Kampanya gönderme
Yeniden Hedefleme, E-posta ve TBM reklamları
Ölçüm ve Optimizasyon

E-posta pazarlaması, yalnızca marka bilinirliği, yeniden etkileşim ve elde tutma için değil, aynı zamanda satış dönüşümlerini ve yatırım getirisini artırmak için en iyi pazarlama stratejilerinden biridir.

E-posta Pazarlamasının Etkili Olmasının Nedenleri

Eposta Herkes İçindir

E-POSTA HERKES İÇİNDİR

Hemen hemen herkes e-posta kullanıyor. Şu anda Türkiye’de yaklaşık 35 milyon e-posta kullanıcısı var. Bunun 2024 yılına kadar 40 milyonun üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Bir araştırmaya göre e-posta göndermek veya okumak, yetişkin internet kullanıcılarının bir numaralı çevrimiçi etkinliği olduğundan bu rakamlar önemlidir. Bu sonuç ankete katılanların %75’ini oluşturmaktadır. Başka bir anket, gençlerin %70’inin e-postayı günlük yaşamlarının bir parçası olarak kullandığını gösteriyor. Genel olarak, Türkiye’deki e-posta kullanıcılarının %95’i e-postalarını günde 15 defaya kadar kontrol ediyor.

E-POSTA GÖNDERMEK KOLAYDIR

Potansiyel müşterilere ulaşmanın ve onlarla etkileşim kurmanın en kolay yollarından biridir. Doğru hazırlanmış bir e-posta’nın teslim oranı çok yüksektir. Buna karşılık, sosyal medya mevcut takipçilere sınırlı erişim sağlar. Mükemmel zamanlanmış gönderiler ve özel mesajlar bile e-postalarla aynı teslimat oranına ulaşamaz. E-posta ayrıca tanıtım mesajları için tercih edilen kanaldır.

Eposta Göndermek Kolaydır
Eposta Göndermek Ekonomiktir

E-POSTA EKONOMİKTİR

E-posta ile pazarlama, mağazanızın ve/veya web sitenizin trafiğini artırmanın uygun maliyetli bir yoludur. Bültenler sadece dijital trafikle sınırlı değildir. Ayrıca, mağaza içi trafiğine yönlendirebilir ve duyurular sunabilirsiniz. E-posta pazarlamasının en iyi kullanımlarından biri marka bilinirliği oluşturmaktır. E-posta pazarlaması, çok fazla kaynağa mal olmadan markalar ve müşteriler arasındaki uzun vadeli ilişkileri destekler.

Profesyonel E-posta Pazarlama Hizmeti Size Ne Fayda Sağlar?

Basit bir hedef için bile, bir e-posta pazarlama kampanyası başlatmak sandığınız kadar kolay değildir. Her kampanyaya giren çok şey vardır ve bir kampanyayı yönetmek sürekli bir süreçtir. Ekibinizde uzmanlara sahip olmanın bariz yararının yanı sıra, e-posta pazarlama yönetimi hizmetleri, düşündüğünüzden daha fazlasını masaya getirir.

E-posta pazarlama ajansları, uzmanlık gerektiren görevler üzerinde çalışan kişilere sahip olmalı ve bu da onların müşteriler için mümkün olan en iyi çözümleri sağlamaya odaklanmasını sağlayacaktır.

E-posta Pazarlama Hizmetleri İçin Alanında Uzman Ekip Gerekir

İşe yarayan bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturmak için bir ekip gerekir. Odaklanacak pek çok görev vardır ve bunlar tek bir kişinin sahip olamayacağı özel beceriler gerektiren görevlerdir. Ekipteki bir kişinin e-posta pazarlama konusunda bilgili olması yeterli değildir. Aşağıdakilerle birlikte dikkate alınması gereken birçok şey vardır:

  • Otomasyon
  • Responsive e-posta tasarımı
  • E-posta segmentasyonu ve kişiselleştirme
  • E-posta konu bölümü ve açıklaması
  • İçerik büyüklüğü ve kalitesi
  • Açılış sayfaları (Landing pages)

E-posta Pazarlamasında Uzmanız

E-posta pazarlaması, hem teknik hem de stratejik gereksinimleri hakkında derinlemesine bilgiye sahip bir ekip gerektirir. Çoğu zaman, bilgi bile yeterli değildir, kampanyaların nasıl çalıştığını, neyin işe yaradığını, neden işe yaradığını, ne zaman işe yaradığını ve nerede işe yaradığını neredeyse içgüdüsel olarak bilmek için belirli bir pazarlama deneyime sahip olmak gerekir.

E-posta pazarlamasında uzman olan Mad Guns Digital, sektörde deneyime sahip uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir. Aynı deneyime ve uzmanlığa sahip birini işe almak pahalıdır ve bu hizmetleri bizden çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Mad Guns Digital Kampanyalarınızı Zirvelere Taşıyabilir

E-posta pazarlama yönetiminiz için dış kaynak kullanımı, tahmin ettiğinizden çok daha fazla şekilde uygundur. Her şeyi yapmanın yanı sıra, e-posta yönetim ajansı olarak ek hizmetler de sunuyoruz. Bu, lisanslı uygulamalar, yeni stratejiler veya esnek çözümler şeklinde olmaktadır.

Kampanyayı hedeflerinize göre yürütmek yerine sonuçlara odaklanmak için daha fazla zamanınız olacak. Analizler tek başına anlamlı bilgiler sağlayabilir, ancak uzman görüşü ve tavsiyesi ile aynı ölçüye sahip olamaz.