Markanızın Mesajını 4,5 Milyardan Fazla Kişiye Ulaştırın

Sosyal Medya Pazarlaması, hedef kitlenizle iletişim kurmanın en iyi yoludur. Mad Guns Digital, çok sayıda işletmenin etkili bir sosyal medya yönetimi stratejisi oluşturmasına yardımcı oldu. Sosyal medyadaki başarı ağırlıklı olarak etkileşimle ölçülür. Yüksek etkileşim elde etmek için, işletmelerin en büyük platformlarda takipçileriyle sürekli etkileşim içinde olmasını öneririz. İlgi çekici içerik yayınlamak da sosyal medya stratejisinin önemli bir parçasıdır. Yayınlanan tüm içerik ve kreatif tasarımlar, takipçileri marka mesajınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitenizi ziyaret etmeye teşvik etmelidir. Takipçileriniz marka hikayenizi anladıktan sonra müşteriniz olma ihtimalleri artar.

Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri

 • Marka stratejisi
 • Yaratıcı içerik
 • Fotoğrafçılık ve Videografi
 • Rakip analizi
 • Trend keşfi ve takibi
 • Video altyazı metin yazarlığı
 • Hashtag araştırması
 • Influencer pazarlama
 • Ücretli reklam stratejisi ve yönetimi
 • Topluluk yönetimi
 • Gönderi planlama

Pratik Bilgi
Sosyal Medya “Trafiği”, Google’ın SEO Sıralama Algoritmasında önemli bir metriktir. Bu sinyaller, beğeniler, paylaşımlar, yorumlar ve bağlantılar gibi metrikleri içerir.

Sosyal Medya Sertifikasyonlarımız

YouTube Logo
Meta Business Partner Logo
LinkedIn Marketing Solutions Logo
Pinterest Logo

Sosyal Medya Yönetim Sürecimiz

Marka Stratejisi

Marka Stratejisi Atölyesi

Marka kimliğiniz yaptığınız her şeyin üzerinde olmalıdır. Markalaşma, herhangi bir işletmenin başarısı için en önemli bileşenlerden biridir. Müşterilere kim olduğunuzu söyler ve sizi rakiplerinizden ayırır. Kimliğinizi, hedef kitlenizde yankı uyandıracak ve sizi en büyük kalabalıklar arasında bile öne çıkaracak konseptler üretecek şekilde stratejik olarak sosyal medya kreatifine aktarıyoruz.

Sosyal Medya Analizi

Bir sonraki adım, işletmeniz için mevcut sosyal medya ortamını analiz ettiğimiz zamandır. Buna rekabet analizi, trend keşfi, hashtag araştırması, itibar analizi ve web sitesi trafik ölçümleri dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Mad Guns Digital ayrıca hedef kitleniz için kapsamlı bir kişisel rapor geliştirir. Bu, ideal marka kitlenizin kim olduğunu ve görsel içerik ve metin yazarlığı yoluyla onlarla en iyi nasıl etkileşim kurabileceğimizi belirlememize yardımcı olur. İşletmenizde zaten sosyal medyada kuruluysa, geçmişte hangi stratejilerin işe yaradığını belirlemek için gönderi geçmişinizi analiz edeceğiz.

Sosyal Medya Analizi
Yaratıcı İçerik Geliştirme

Yaratıcı İçerik Geliştirme

Mad Guns Digital’de, kendilerini sosyal medya içerikleri için benzersiz görseller oluşturmaya adamış grafik tasarımcılardan oluşan bir ekibimiz var. Sosyal medya dünyasında görseller bin kelime söyler ve bir video bir milyon kelime konuşur. Sosyal medya için yaratıcı sürecimiz, mevcut içeriğinizi grafik tasarımla zenginleştirmeyi ve aynı zamanda %100 kendi özgün tasarımlarımızı oluşturmayı içerir. Ürettiğimiz tüm kreatifler, işletmenizin sosyal medyada yayınladığı her şeyin merkezinde olması gereken marka mesajınızı iletecektir. Sosyal Medya Yönetimi “standart” paketimiz, ayda 10 video olmayan içerik içerir. Gönderileriniz gün aşırı yayınlanır. Ancak Mad Guns Digital, işletmenizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamaktan mutluluk duyar. Video, animasyon veya daha fazla gönderiye ihtiyacınız varsa, yaratıcı ihtiyaçlarınıza uygun özel sosyal medya paketleri de oluşturuyoruz.

Yayın Takvimi

Ajansımızın Sosyal Medya Yönetimi, içerik oluşturma konusunda ekibinizle işbirliği yapabildiğinde en iyi sonucu verir. Geri bildirimlerinize değer veriyoruz ve misyonumuz, marka vizyonunuzla da uyumlu güçlü içerik oluşturmaktır. İşinizi sizden daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle, Sosyal Medya müşterilerimize aylık bir gönderi takvimi sağlıyoruz. Bu, içerik yayınlanmadan önce yaratıcı tasarımlarımızı, altyazılarımızı ve hashtag’lerimizi görmenizi sağlar. İnceleme aşamasında, gönderileri iyileştirmemize yardımcı olacak düzenlemeler önerebileceksiniz.

Yayın Takvimi
Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medyada Reklamlar

Sosyal Medya Platformlarında reklam vermenin en büyük faydası dinamik hedefleme avantajıdır. Örneğin, işletmenizin ayakkabı sattığını varsayalım. Facebook ve Instagram’da hedefleme yapılarak sadece modayı seven 20-40 yaş arası kadınlara reklam gösterilebilmektedir. Bu hedefleme stratejisi, reklamların yalnızca gönderinizle etkileşim kurma ve müşteri olma olasılığı en yüksek olan kullanıcılara yayınlanmasını sağlar. Hedefleme, kitlenizi demografik ve coğrafi özelliklere göre bölümlere ayırarak “doğru hedef kitlenizi” bulmanıza yardımcı olabiliriz. Teknik segmentasyon, mobil/masaüstü cihazları veya iOS/Andriod cihazları hedefleyerek de gerçekleştirilebilir.

Sosyal Medyanın İşletmenize Faydaları Nelerdir?

Dünya çapında sosyal medyayı kullanan 4,5 Milyardan fazla insan var. Hedef kitlenize ulaşmanın Sosyal Medya Pazarlamasından daha iyi bir yolu yoktur. Her sosyal medya platformu, tüm pazarın benzersiz bir bölümünü sunar. Örneğin, Facebook kullanıcıları tüm sosyal platformlar arasında en yüksek yaş ortalamasına sahiptir. Oysa Instagram ve Twitter gibi platformlar çok daha genç bir demografiye sahip.

Mad Guns Digital, ideal marka kitlenizin ilgisini çekecek yaratıcı içerik tasarlama konusunda uzmandır. Markalaşma, üstlendiğimiz her projenin merkezinde yer alır. Kendini sosyal medyada etkisi olan içerik oluşturmaya adamış grafik tasarımcıları, video editörleri ve metin yazarlarından oluşan ekibimiz var. Ürettiğimiz içeriklerin sosyal medyada paylaşılma, beğenilme, bahsedilme ve takip edilme olasılığı daha yüksektir. Marka mesajınız, kampanyalarınız için yayınladığımız her tasarımın üzerine damgalanacaktır. Dijital pazarlama ekibimiz, benzersiz hedef kitlenizdeki maksimum sayıda kişiye ulaşmak için markalı içeriğinizi kullanacaktır. Bu yöntem, içeriğinizin sosyal medyada sahip olduğu marka görünürlüğünü en üst düzeye çıkaracaktır.

Marka Bilinirliğinizi Artırın

İşletmeler, Sosyal Medyada Kitle Araştırması aracılığıyla hedef kitlelerinin kim olduğu, ne aradıkları ve sunulan hizmetten memnun olup olmadıkları hakkında bilgi toplayabilirler. Hedef Kitle Araştırması sürecimiz genellikle mevcut takipçilerinizi ve potansiyel takipçilerinizi analiz etmekle başlar. İşletmeniz sosyal medyada yeniyse, en iyi rakiplerinizin takip edilmesiyle ilgili gizli istatistikleri görmek için araçlarımızı da kullanabiliriz. Kitlenizi Demografi ve Coğrafya olarak belirledikten sonra, o kitle arasında şu anda hangi konuların trend olduğunu araştıracağız.

Kitle Araştırması, işletmelerin Sosyal Medyada bilgi sahibi olmasına ve etkileşimde bulunmasına yardımcı olur. Hangi içeriğin hedef kitlenizin ilgisini en çok çekeceğini değerlendirmek için gerekli verileri toplayabiliriz. Kitle Araştırması ayrıca gönderilerinizi görüntüleyecek kişi sayısını ve hangi ücretli reklam stratejisinin markanız için en etkili olacağını belirlemede önemli bir rol oynar.

Hedef Kitle Analizi

İnternet, günümüz işletmeleri için ilginç bir dinamik sunuyor. Sosyal medyanın yararları ve sakıncaları var, iki tarafı keskin bıçak senaryosu. Bunun yararı, müşterilerin gerçek zamanlı olarak geri bildirim sağlayabilmeleri ve kişisel ağlarıyla olumlu iletişim paylaşabilmeleridir. Dezavantajı, bazen geri bildirimin olumsuz olabilmesidir. Sosyal medyadaki olumsuz geri bildirimlerin hızlı ve düşünceli bir şekilde ele alınması son derece önemlidir.

Mad Guns Digital'in Sosyal Medyanızda kurabileceği harika özelliklerden biri otomatik sohbet robotlarıdır. Sohbet botları, kullanıcılara sık sorulan sorulara yanıtlar sağlamak için harika oldukları için Sosyal Medyada daha popüler hale geliyor. Sosyal Medya Müşteri Hizmetlerinde otomatik sohbet robotlarının kullanılması, insan sermayesi harcamalarınızı önemli ölçüde azaltacak ve potansiyel müşterilerle iletişimi hızlandıracaktır.

Müşteri Odaklı Yaklaşım

Mad Guns Digital, her yeni sosyal medya projesine kapsamlı bir rakip analizi ile başlar. Bu analiz, rakiplerinizin sosyal medyada kaç takipçisi olduğu, gönderilerle ortalama kullanıcı etkileşim oranı, rakiplerinizin ne sıklıkta gönderi paylaştığı ve çok daha fazlası gibi metrikleri içerir. Ayrıca, rakiplerinizin hangi sosyal paylaşımlarının en iyi performansı gösterdiğini de görebiliriz. Bu bilgileri kullanarak, başarısı kanıtlanmış bir sicile sahip kampanyalar yapılandırabiliyoruz. Rakiplerinizin güçlü yönleri önemlidir, ancak daha da önemlisi zayıf yönleridir. Örneğin, rakiplerinizden birinin Instagram'da çok düşük takipçi ve etkileşimi olduğunu görürsek, sosyal medyanın o segmentine hakim olmak için agresif bir Instagram kampanyası önereceğiz.

Kampanyalar sırasında da rakiplerinizi yakından takip ediyoruz. Bu önemlidir çünkü bunu yaparak pazardaki yeni trendleri tespit edebileceğiz. Sosyal Medya Pazarlaması ile amacımız rakiplerinizden her zaman 3 adım önde olmaktır.

Rekabet Analizi

İnsanlar ürünlerinizi veya hizmetlerinizi gerçekten satın almadıkça tüm beğenilerin, takipçilerin ve paylaşımların hiçbir anlam ifade etmediğini biliyoruz. Bu nedenle sosyal medya kampanyalarımızın sonuçlarını sürekli takip ediyor ve ölçüyoruz. Sonuçları günlük olarak ölçüyoruz ve size Yatırım Getiriniz (YG/ROI) hakkında bir rapor sunuyoruz. Bu yöntem, Dönüşüm İzleme olarak bilinir. Sosyal trafiğin web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini görmek için sosyal hesaplarınızı Google Analytics'e bağlayacağız. Sosyal medyadan kaç potansiyel müşterinin geldiğini belirlemek için bunu yapıyoruz. Form gönderen, arayan veya sohbet eden her kullanıcı, dijital pazarlama terminolojisinde "dönüşüm" olarak bilinir. Sosyal medyadan dönüşümlerinizi ölçerek, hangi kampanyaların en başarılı olduğunu ve bunların hangi platformdan geldiğini görebiliriz.

Mad Guns Digital, sosyal medya dönüşüm istatistiklerini kullanarak kampanyaların işe yaradığını ve sosyal medya çabalarının doğrudan bir sonucu olarak satışların arttığını kanıtlayabilir.

Satışlarınızı Artırın

Popüler Sosyal Medya Platformları

Facebook Icon

FACEBOOK – AYLIK 2.9 MİLYAR KULLANICI

2.9 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, popülerlik ve sosyal medya etkileşimi söz konusu olduğunda kraldır. Platform, esas olarak kullanıcı dostu olduğu için çok popüler. Diğer platformlara göre ortalama kullanıcı yaşının daha yüksek olmasının nedeni de budur. Bilgisayarlarla büyümeyen daha az teknik kullanıcılar, Facebook’u arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmak için nasıl kullanacaklarını anlayabilirler.

Facebook Haber Kaynağı algoritması da başarılarında önemli bir faktördür. Algoritma, son on yılda şu an olduğu noktaya kadar rafine edildi. Haber akışı, size ağınızda popüler olan içeriği ve ağınızın dışında meydana gelen trendleri göstermek için tasarlanmıştır.

Facebook Reklam Yöneticisi, bir pazarlamacının rüya arayüzüdür. Sistem, pazarlamacıların reklam kreatifini, hiper hedef kitleleri kolayca yüklemesine ve kampanya başarısını izlemesine olanak tanır.

YOUTUBE – AYLIK 2.6 MİLYAR KULLANICI

YouTube’un sahibi Google’dır ve şu anda ayda yaklaşık 2.6 milyar aktif kullanıcıya sahiptir. Araştırmalara göre, video içeriği web’deki en ilgi çekici içerik türüdür. Bu nedenle işletmelerin bir video geliştirme stratejisine sahip olması ve YouTube’da düzenli olarak paylaşımda bulunması çok önemlidir. YouTube’da bir işletme kanalı oluşturduğunuzda, kullanıcılar kanalınıza “abone olmaya” teşvik edilecek ve yeni bir video yüklediğinizde güncellenecektir. YouTube videoları, paylaşım için web sitenize veya diğer sosyal medya platformlarına da yerleştirilebilir.

YouTube’da reklamcılık, Google Ads aracılığıyla yönetilir. Google Ads, pazarlamacıların kullanabileceği en esnek Tıklama Başına Ödeme (TBM) reklam platformudur. YouTube’da reklam birçok farklı formatta yapılabilir. YouTube’da yayınlanan en popüler reklamlar Video Reklamlardır. Video Reklamlar atlanabilir veya atlanamaz olabilir. Reklamlar, arama alışkanlıklarına ve izlenen video geçmişlerine göre belirli kullanıcılara gösterilebilir. YouTube’daki diğer reklam biçimleri arasında Görüntülü Reklamlar, Yer Paylaşımlı Reklamlar, Bumper Reklamlar ve Sponsorlu kartlar bulunur.

YouTube Icon
Instagram Icon

INSTAGRAM – AYLIK 1.3 MİLYAR KULLANICI

Instagram, herhangi bir platformun en düşük ortalama kullanıcı yaşına sahiptir. Araştırmalara göre Instagram kullanıcılarının çoğu 18 ila 29 yaşları arasındadır. Bu, pazarlama için önemlidir çünkü bir işletme daha genç bir demografiye ulaşmaya çalışıyorsa, bu platformda kesinlikle güçlü bir marka bilinirliğine sahip olmalıdır. Instagram’daki en popüler özelliklerden biri de “Hikayeler” gönderileridir. Her gün 300 Milyondan fazla kişi Hikayeleri kullanıyor. Instagram Hikayeleri, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolacak resimler veya videolar yayınlamasına olanak tanıyan bir özelliktir. Bazıları, bu özelliğin ilk olarak 2013’te piyasaya sürülen Snapchat Stories’i kopyaladığını söylüyor. Son zamanlarda diğer önemli bir özellik “Reels”dir. Reels ile platformda öne çıkma özelliği çok daha yüksektir.

Bir başka güçlü Instagram özelliği de gönderilerde Hashtag’lerin kullanılmasıdır. Instagram’a göre, bir hashtag içeren gönderiler, olmayanlara göre ortalama %13 daha fazla etkileşim alıyor. Hashtag araştırması, Mad Guns Digital’de tüm Sosyal Medya Yönetim Paketlerimize dahil ettiği bir hizmettir. Hashtag’ler, gönderinizin ne hakkında olduğunu açıklamanın basit bir yoludur. Bu nedenle, daha fazla kişi ilgilendikleri içeriği bulabilecektir.

X (ESKİ TWITTER) – AYLIK 300 MİLYON KULLANICI

X (eski Twitter), işletmelere “mikroblog” için bir alan sağlar. Metin içeriği 280 karakterle sınırlıdır. Son zamanlarda X, bu miktarı 140 karakterden ikiye katladı. Bu platformu etkili bir şekilde kullanmak için, yoğunlaştırılmış ve hedef kitleniz tarafından kolayca anlaşılan kısa içerik yayınlamak en iyisidir. Bağlantılar, X (eski Twitter)’ın Instagram gibi platformlara göre sahip olduğu bir avantaj olan Tweet’lere eklenebilir. Bağlantı içeren tweetler, web sitenize hedeflenen trafiği yönlendirmek için kullanışlıdır. X (eski Twitter) ile ilgili bir uyarı, bir Tweet gönderildikten sonra düzenlenemez. Tweet yalnızca silinebilir ve kullanıcılar silinen Tweeti akışlarında görmeye devam edebilir. Bu nedenle, Twitter’da yayınlamadan önce içeriği dikkatlice incelemek çok önemlidir.

X (Eski Twitter)

Sosyal Medya Yönetimine Bakış Açımız

Hangi platformda reklam yapıyor olursanız olun, marka mesajınız bir numaradır. Bu nedenle Mad Guns Digital’in üstlendiği her proje her zaman bir Marka Stratejisi Atölyesi ile başlar. Atölye çalışması sırasında, benzersiz marka hikayenizi tartışacağız ve belirleyeceğiz. Bu markalama, hedef kitleniz için yayınlanan tüm içeriğin üzerinde olmalıdır.

Marka bilinci oluşturma ve grafik tasarım başladıktan sonra, pazarlamacılarımız, gönderilerinizin mümkün olan en yüksek düzeyde hedeflenen gösterim elde etmesini sağlamak için en iyi Sosyal Medya Platformlarını ve hedefleme stratejilerini belirleyecektir. En büyük önceliğimiz, işletmenizin başarılı olmasına yardımcı olmaktır. Bu nedenle, başlattığımız tüm Sosyal Medya Kampanyalarını titizlikle takip ediyoruz.