E-Ticaret Odaklı Web Tasarımı

Web siteniz bir katalogdan daha fazlasıdır. Web siteniz eyleme ilham vermek içindir. Mad Guns Digital’in hazırladığı web siteleri kullanıcıya bu eyleme yani satışa giden yolu gösterir. Yararlı bilgilerin kolay okunması gerekir. Güçlü eylem çağrıları, kullanıcıları satın alma yolculuğunun bir sonraki adımına iter. Temiz ve sezgisel UI/UX tasarımı, mobil uyumluluk ve hızlı sayfa yüklemeleri ve e-ticaret geliştirme deneyimimizle online mağazanız için daha fazla tamamlanmış satın alma, daha yüksek ortalama sipariş değeri ve yatırım getirisi göreceksiniz.

Müşterilerinize kullanıcı beklentilerini aşan ve sonuç odaklı online deneyim sunan bir e-ticaret mağazası sunun.

E-Ticaret Siteleri Mad Guns Digital’de

Adesan Logo

Son projelerimizden biri olan adesandelici.com adresini ziyaret edin

Kupa Market Logo

Son projelerimizden biri olan kupa.market adresini ziyaret edin

Web Sitesi Tasarımı Vaka Çalışmaları

Mad Guns Digital’de basit gibi görünen küçük bir form doldurma işi bile, gönder butonuna basılmasıyla, yüzlerce satır kod çalışarak birbirini takip eder. Bu, çekici, göz alıcı ve verimli web siteleri oluşturduğumuz anlamına gelir. Ancak tasarım, iş hedeflerinizi ve bunlara ulaşmak için hazırlanan stratejik bir yaklaşımla başlar. Yaratıcı ve responsive tasarıma, sonuç odaklı yaklaşımımızın müşterilerimizin istediği iş sonuçlarını nasıl elde ettiğini görün.

E-Ticaret Sitenizin Başarılı Olması İçin Neye İhtiyacı Var?

E-ticaret web siteleri oluştururken işlevselliğe, özelliklere ve tasarıma odaklanırız. Çevrimiçi işletmenizin güzel, özelleştirilmiş bir online mağazası olacaktır. Ancak e-ticaret satış hedeflerinize ulaşmak için günümüzün başarılı online mağazalarının ve pazaryeri platformlarının standart özelliklerine de ihtiyacınız olacak. Bir işletme sahibi olarak, web sitenizi yönetmek için iş süreçlerinize ve idari özelliklere uyan araçlara ihtiyacınız var. Bu araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Standart E-Ticaret Bileşenleri

Eposta Herkes İçindir

İÇERİK YÖNETİMİ

Ürününüzün arkasındaki hikaye nedir? Sattığınız şeyin arkasındaki hikayeleri anlatan haberler, bloglar ve makaleler istiyorsunuz. Bu hikayeleri anlatmayı olabildiğince kolaylaştıran sezgisel bir içerik yönetim sistemine ihtiyacınız var. Kolayca yeni sayfalar oluşturabilmeniz ve istediğiniz zaman düzenleyebilmeniz gerekir. İlgi çekmek ve sosyal medyada kolayca paylaşılabilecek varlıklar oluşturmak için kullanıcı dostu bir şekilde resimler ekleyebildiğinizden, ürün sayfalarına bağlantı verebildiğinizden, SEO öğeleri ayarlayabildiğinizden ve gönderileri arşivleyebildiğinizden emin olun.

PROMOSYON VE İNDİRİM ARAÇLARI

Web siteniz, indirim kodları oluşturmak ve yönetmek için yönetimi kolay bir sisteme sahip olmalıdır. Yüzdelik indirim veya sınırlı süreli bir fiyat indirimi olsun, müşterilerin promosyon indirimlerini bulma ve kullanma şeklini belirleyen parametreleri ve sınırlamaları kolayca belirlemeniz gerekir.

Eposta Göndermek Kolaydır
Eposta Göndermek Ekonomiktir

ÖNERİLEN SAYFALAR VE İLGİLİ ÜRÜNLER

İnsanlar göz atmayı ve paylaşmayı sever, bu yüzden onlar için bunu kolaylaştırın! Site ziyaretçilerine baktıkları ürünlerle ilgili ürünleri göstermek için benzer ürün işaretlemesi kullanın. Kullanıcılar istedikleri belirli ürünleri aradıklarında, metin tahmini, arama çubuğu önerilerini otomatik olarak doldurarak kolaylaştırır. Promosyon ve sezonluk ürünlere odaklanın. Kullanıcıların beğendikleri öğeleri arkadaşlarına gönderebilmeleri için “paylaşma” işlevini dahil edin.

ÜRÜN FİLTRELEME

Kategori sayfalarında filtreleme yaparak müşterilerinizin kendi alışveriş deneyimlerini yaratmalarına izin verin. Fiyata, popülerliğe veya alaka düzeyine göre sıralayabilirlerse, gerçekten görmek istedikleri öğelere odaklanabilirler. Daha fazlasını öğrenmekle gerçekten ilgilenene kadar bir ürün sayfasına tıklamak zorunda kalmamaları için “hızlı önizleme” özelliğini kullanmayı unutmayın.

Eposta Göndermek Kolaydır
Eposta Göndermek Ekonomiktir

RAPORLAMA ARAÇLARI

Müşteri davranışını analiz etmeden nasıl gelişmeniz beklenebilir? Mad Guns Digital size, satışlar, yeni müşteriler ve geri gelenler, en çok satan ürünler ve en çok kullanılan indirim kodları dahil olmak üzere kullanıcı istatistiklerini net bir şekilde gösteren etkileşimli bir yönetim raporlaması panosu sağlayabilir. Anlaşılması kolay tek bir raporlama yeri ile envanterinizi durumunu kontrol edin, müşteri davranış modellerini belirleyin ve daha fazlasını yapın.

E-POSTA PAZARLAMA ENTEGRASYONU

Bir haber bülteni listesi oluşturun ve uzun vadeli marka bağlılığı geliştirmek istiyorsunuz. Sipariş durumu ve gönderim güncellemeleri için e-posta mesajı ayarlamanıza yardımcı olacağız. Ayrıca, e-posta pazarlama şablonları oluşturmanıza, e-posta sunucusu yapılandırmasını belirlemenize ve bölümlere ayrılmış, hedefli e-posta kampanyalarıyla e-ticaret pazarlamanızı bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacağız.

Eposta Göndermek Kolaydır
Eposta Göndermek Ekonomiktir

DİNAMİK ALIŞVERİŞ SEPETİ

“Alışveriş sepetine” ürün eklemeyi kolaylaştırın! Alışveriş yapan kişi, bir sepetin dinamik olarak hangi ürünlerle dolu olduğunu görmeli ve ürünün adetini değiştirdiğinde anlık olarak yeni fiyatı görmelidir. Ödeme işleminizin doğrulandığını ve güvenli olduğunu belirtmek için sanal pos sağlayıcınızın VeriSign, McAfee gibi doğrulama sembollerini gösterin.

ÇOKLU ÖDEME VE NAKLİYE SEÇENEKLERİ

Online satış yapmak için, alışveriş yapan kişiye ödeme sürecinde güven vermeniz gerekir. Çeşitli ödeme yöntemleri sunun. Anlaşılır bir ödeme onay sayfasıyla (ödemenin alındığını onaylayan bir e-posta dahil) ödeme işlemini kolaylaştırın. Ödeme işlemine başlamadan önce nakliye masraflarını doğrudan alışveriş sepetlerinden hesaplayabileceklerinden emin olun. Onlara nakliye seçenekleri verin. Bazı müşteriler ürünlerini hemen ister; diğerleri beklemekten mutlu olurlar. Son olarak, müşterilerinize işlemin son adımında kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için kargo takip bilgileri sağlayın.

Eposta Göndermek Kolaydır
Eposta Göndermek Ekonomiktir

ESNEK PLATFORM

Esnek bir e-ticaret platformu oluşturmak, e-ticaret sitesi oluşturmanın en önemli ama aynı zamanda en çok gözden kaçan yönlerinden biridir. Esneklik yeteneği, bir işletme olarak büyümeniz için size yer sağlayan şeydir. Mad Guns Digital, bugün işletmenizin ihtiyaç duyduğu çözümü size verecektir. Web trafiğiniz ve e-ticaret satışlarınız şu ankinin iki katına çıktığında da ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir çözüm sunacağız. Tabiiki 20 katı olduğunda da.

E-Ticaret Web Siteleri İçin Teknik Detaylar

Yeni sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğini bilmek istiyorsunuz. Bu nedenle, envanter verilerinden satış bilgilerine kadar gerekli tüm bilgileri görmeniz için yönetim panonuz var. Satın alma modelleri ve "indirimli" ürünler dahil olmak üzere tüm ilgili e-ticaret performans ölçümlerini yakından takip edin. Bunu yapmak, reklam vereceğiniz ürünleri ve pazarlama mesajlarınızda nereye odaklanacağınız konusunda bilinçli kararlar vermenizi sağlayacaktır.

Yönetim Panosu

Online satış mağazanızdan en iyi şekilde yararlanmak için Google Analytics izleme kodunu, A/B test yazılımını ve diğer üçüncü taraf javascript kodunu uygulamak isteyeceksiniz. Mad Guns Digital, özel teknik kaynaklara ihtiyaç duymadan kurulumu sizin için kolaylaştırır.

Optimizasyon ve Analitik

Yeni siteniz, sayfa başlıklarının, meta açıklamaların, alt etiketlerin ve arama motorlarında alakalı anahtar kelimeler için iyi bir şekilde sıralamak için ihtiyacınız olan her şeyin arka plan düzenlemesine kolay erişim sağlayacaktır. Bir sitemap.xml dosyası, arama motorlarının sitenizi taramasını kolaylaştırır; bir robots.txt dosyası, Google'a sitenin gizli, yönetim alanlarını dizine eklememesini söyler. Şema işaretlemesi ve diğer ürün sayfası geliştirmeleri, ürünlerinizi online alışveriş yapanların kullanımına sunarak size her şeyi hızlı, doğru bir şekilde güncellemek ve değiştirmek için ihtiyaç duyduğunuz gücü veriyor.

Arkaplan SEO

Mad Guns Digital, barındırma (hosting) planınızın şu anda aldığınız trafiği ve yarın alacağınız trafiği kaldırabilmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşiniz büyüdükçe planınız da ölçeklenmelidir; kullanıcıya bir siparişi iptal edip başka bir yere gitmesine neden olabilecek herhangi bir koz vermemelidir. Trafiğiniz ve e-ticaret gereksinimleriniz için doğru olan veri barındırma planını bulmanıza yardımcı olacağız. Ayrıca işletmenizin büyümesini sağlayacak barındırma planına sahip olduğunuzdan da emin olacağız.

Güvenilir Hosting

Her gün kullandığımız ürün ve sistemlerin hepsi bir amaca yönelik olarak özenle tasarlanmaktadır. Web siteleri bu kuralın bir istisnası değildir! Tasarımcılarımız ve geliştiricilerimiz, tüm kullanıcılar için pratik ve kolay web siteleri oluşturur. Bu, özellikle bir e-ticaret sitesi oluştururken önemlidir. Ana sayfadan ödeme aşamasına kadar müşterilerinizi keyifli bir kullanıcı deneyimine yönlendiriyoruz.

Pratik Kullanıcı Deneyimi

Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi Oluşturmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Her Sayfanın Bir Hedefi Olsun

HER SAYFANIN BİR HEDEFİ OLSUN

Her sayfa, belirli müşteri eylemlerine karşılık verecek şekilde özel olarak oluşturulmalıdır. Bu hedefler eylemlerin haritalanması, tek bir tasarım adımı atılmadan önce web sitesi planlama sürecinde yapılır.

SADAKATA ÖNEM VERİN

Bir müşteriyi elde tutmak, yeni bir müşteri kazanmaktan daha kolaydır. Tekrar yeni satış yapmak, o ilk satışı yapmaktan daha değerlidir. Elbette, müşterilerinizin rakiplerinizin web sitelerinde “alışveriş yapmasını” ve fiyatları karşılaştırmasını bekleyeceksiniz. Ancak onları etkili e-postalar, cazip teklifler ve odaklanmış yeniden hedefleme kampanyalarıyla çevrimiçi mağazanıza geri getirirseniz, ilişkiler geliştirecek, bağlılık oluşturacak ve yeni müşterilere markanızın elçisi olmaları için ilham vereceksiniz.

Sadakate Önem Verin
Tasarımı Sade Tutun

TASARIMI SADE TUTUN

Ziyaretçilere net bir gezinme hissi veren ve alışveriş sürecindeki bir sonraki adımı nasıl gerçekleştireceklerine dair düzenli bir site inşa edin. Kullanıcıyı çok fazla bilgi ile boğmayın. Ürün sayfalarında ana resim, başlık, açıklama, fiyat ve “önerilen benzer ürünler” bulunmalıdır. Daha fazlası çok fazladır.

Kaliteli E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı, Dönüşümün Anahtarıdır

Profesyonelce tasarlanmış ve geliştirilmiş bir e-ticaret web tasarımı, online başarınız için en kritik unsur ve anahtar faktördür. Müşterilerin etkileşimde kalabilmeleri için sitenizden şaşırtmaca faktörünü kaldırmanız gerekir. Satış böyle yapılır. Şirketinizin e-ticaret sitesinin tasarımı ve geliştirilmesi, iyi organize edilmiş, gezinmesi kolay ve düzgün bir şekilde işlev görmelidir. Mad Guns Digital, başarılı online işler başlatma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip e-ticaret Web Siteleri geliştirmektedir.