Sayfalarınızın Hızlı Açılmasına İhtiyacınız Var

Sayfa hızı optimizasyonu önemlidir. Bu zamanda, internet kullanıcısının bir sayfanın yüklenmesinin bitmesini bekleyecek sabrı yok. Bu kullanıcıların neredeyse yarısı (%47) bir sayfanın 2 saniye içinde yüklenmesini bekliyor. Bu kullanıcıların %40’ı 3 saniye bekledikten sonra söz konusu sayfayı terk ediyor. Hatta bir Google temsilcisinin, kabul edilebilir e-ticaret sayfa yükleme hız sınırının sadece 2 saniye olduğunu söylediği aktarıldı. Bu sadece Google öyle söylediği için değil, online alışveriş yapanların yarısından fazlası, bir e-ticaret sitesinin yükleme hızını müşteri devamlılığı için bir kriter olarak görüyor.

Sayfa Yükleme Hızınız Sizi Yavaşlatıyor Olabilir

Yavaş sayfa yükleme hızından kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliği aslında e-ticaretle sınırlı değildir. Turizm siteleri ayrıca, yavaş yükleme hızları nedeniyle düşük satış dönüşüm performansı yaşar. Bazen müşteriler satın almalarına devam edebilir veya siteye bir daha geri dönmeyebilir. Bu, özellikle e-ticaret ve turizm gibi yüksek rekabet oranına sahip sektörler için kötü bir haber.

Kötü haber burada bitmiyor. Sitenin yükleme hızı ayrıca web sitesi trafiğinin hacmini azaltabilir. Şunu unutmayalım, sayfa yükleme hızı Google için sıralama faktörüdür. Yavaş sayfa hızı sitenin hemen çıkma oranını artırabilir ve tabii ki geliri azaltabilir. SERP sıralamanızda ciddi düşüşler yaşayabilirsiniz. Satış dönüşümündeki düşüşü telafi etmeniz gerekeceğinden, özellikle pazarlama için genel giderler de artabilir.

Sayfa Yükleme Hızınızı İyileştirebiliriz

Potansiyel müşterilerin memnuniyetsizliğini kazanmak için web sitenizin tek başına yavaş olması yeterli değildir. Yavaş yükleme hızı, sayfanın bazı hayati öğelerinin oluşturulmasını etkileyerek kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu, tüm web sitesinin genel performans verilerini etkileyen bir faktördür.

Ne kazanabileceğinizi veya kaybedebileceğinizi öğrendikten sonra, web sitenizin yükleme süresini iyileştirmeye nereden başlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Mad Guns Digital’de sayfa hızı optimizasyonu hizmeti ilk bakmanız gereken yerlerden biridir.

Sizin İçin Sayfa Hızı Optimizasyonu Yapabiliriz

Sayfa hızı optimizasyonu her şeyin sonu değildir, ancak web sitenizin performansını yalnızca teknik açıdan değil tüm yönleriyle artırabilir. Web sitesinin trafiği önemli ölçüde artabilir, daha düşük hemen çıkma oranları ve daha uzun bekleme süreleri ile daha fazla sayfa görüntüleme olacaktır. Kullanıcı deneyimi gelişerek dönüşümleri ve dolayısıyla geliri artıracaktır. Bütün bunlar birbiriyle bağlantılıdır. Bir tarafın en ufak bir düşük performansını bile görmezden gelirseniz, etki web sitenizin genel performansı üzerinde hissedilebilir. Yükleme hızındaki 1 saniyelik bir fark bile web sitesinin performansını her türlü etkileyebilir.

Web Sitenizi Nasıl Hızlandırıyoruz?

Farkında olmayabilirsiniz ama sırf siteniz yeterince hızlı yüklenemediği için potansiyel gelirinizden onbinlerce lira kaybediyor olabilirsiniz. Bunu daha önce sorun olarak görmediyseniz, kesinlikle uzman yardımımıza ihtiyacınız var.

Sayfa hızı optimizasyon hizmetimiz, sitenizin hızını yüzde 15’ten yüzde 50’ye ve Hız Puanını yavaştan hızlıya (bize sağladığınız erişime göre) artırmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, web sitenizin aşağıdakiler dahil farklı yönlerini optimize edeceğiz:

  • Görüntü sıkıştırma ve optimizasyon
  • JavaScript ve CSS dosyalarını küçültme ve birleştirme
  • Web sitesi önbelleğe alma kurulumu ve yapılandırması
  • HTTP isteklerini en aza indirme ve yönlendirmeleri azaltma
  • İlk bayta kadar geçen süreyi en aza indirme (TTFB)
  • Özel Barındırma (Hosting)

Mad Guns Digital Hızınızı ve Başarınızı Artırır

Bunlar, web sitesi yükleme hızlarını artırmanın ve optimize etmenin yaygın yollarından yalnızca birkaçıdır. Uygulama, web sitenizin tasarımına ve yapısına göre değişebilir ancak konsept yine aynıdır. Ancak bu çözümlerin işe yaraması için bizimle çalışmanız gerekecek. Size özel bir sayfa optimizasyon uzmanı, hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun hız planları ve web sitenizin performansını daha da artırmanıza yardımcı olabilecek sayfa hızı bilgileri sağlayacağız.

Bu, sizin açınızdan yalnızca bir kerelik bir yatırımdır. Ne de olsa, Mad Guns Digital olarak sitenize sadece hız artışı sağlamayacağız, aynı zamanda başarı için de destek sağlayacağız.